Budapest turistguide
Budapest

Budapest
- Attraksjoner
- Historie
- Transport
- Hoteller
- Spisesteder
- Aktiviteter
- Apartment
- Guidet tur

Bilder:
- Budapest slideshow
- Budapest by night
- Budapest bildemix

Praktisk
- Budapest kart
- Kontakt oss
- FAQ (OSS)
- Klima
- Blogg
- Linker



   

29 juli 2008

Stor bombe funnet i det niende distriktet i Budapest

Budapest er en by i vekst, og i den siste tiden har de funnet bomber ved flere anledninger i forbindelse med rivning av bygninger, restaurering og bygging av nye bygninger. For cirka to uker siden fant den en bombe i det trettende distriktet i byen, og i går kveld fant den en ny bombe på mer enn to tonn i Budapests niende distrik, på hjørnet mellom Vaskapu gata og Tóth Kálmán gata. Dette ligger ikke så langt fra hovedfartsåren som leder turister inn fra flyplassen, så på grunn av dette kan de som ankommer utover dagen oppleve trafikkorker akkurat i dette området.

For øyeblikket jobber politiet med å tømme leilighetene og husene i området (omtrent 16 000 mennesker), og først når de er ferdige med det vil de begynne å uskadeliggjøre bomben. Dette kan ta tid, så det er usikkert når de vil bli ferdige med dette. Alle som bor i en omkrets av en kilometer fra stedet må evakueres.

Flere av de som har blitt tatt ut fra bostedene sine er nå plassert på skoler i nærheten, samt at over 500 mennesker hadde tatt plass i Orczy parken ved siden av Semmelweis universitet klokka 16.00 i følge den ungarske avisen Nepszabadsag.

Kart der du kan se stedet der bomben ble funnet

For norske turister i Budapest, er det ingen grunn til å bekymre seg ettersom områdene som kan være i fare blir tømt og ingen kan oppbevare seg der!

innlegg av Budapest Guide på 7/29/2008

----------------------------------------------------------------

<< Budapest Nyheter

Tidligere innlegg

- Ny restaurant som vi kan anbefale - Pesti Lampas
- Gratis guidet tur i Budapest
- Coldplay i Budapest
- Bilder fra Donausvingen
- Bilder fra Szechenyi badet - Budapest spa
- Formel 1 i Budapest
- Morsom video fra et spørreprogram (engelsk)
- Fredagsturer på litt rare tidspunkter
- Sommer ved Balaton
- Bodies i Budapest

Arkiv

- februar 2008
- mars 2008
- april 2008
- mai 2008
- juni 2008
- juli 2008
- august 2008
- september 2008
- oktober 2008
- november 2008
- desember 2008
- januar 2009
- februar 2009


Norsk guide Budapest

Tannlege Budapest

Billig apartment Budapest

English
Concerts Budapest

Concerts Prague, Bratislava and Vienna

---------------------------------------------